Увага - сейф!

Чи правда те, що на сейфі написано або Як не купити «липовий» сейф?

Якщо в будь-якому пошуковику Інтернету подивитися новини за запитом «сейф», сторінки виданої інформації будуть майоріти заголовками типу: «грабіжники відкрили сейф…», «із сейфу викрадено…», «бандити спустошили сейф у банку…» ну і таке інше. Чому ж так відбувається? Адже сейфи покликані «зберегти та захистити». Що ж, означає, що вони не виконують свого призначення?

Не зовсім так. Немає сейфів, які не можна відкрити. Є лише час, зусилля та майстерність, які на це витрачені. І відкривати сейфові замки, що найбільш поширені, злодіям, напевно, простіше, вивчивши їхній тип, ніж стикнутися із чимось ексклюзивним та ще не випробуваним. Але це лише один бік медалі.

Є й ще один аспект. Чим вищий клас захисту сейфу, тим складніше його зламати. Купуючи сейф, його клас можна визначити за маркуванням на самому сейфі. Але, як виявляється, маркування не завжди відповідає дійсності. І, на кшталт переклеєним цінникам з зазначенням терміну зберігання продукту в супермаркеті, вказана на сейфі інформація теж може бути «липовою». Далеко не всі сейфи, відзначені різними сертифікатами якості, відповідають необхідним вимогам.

Франкфурт. Січень 2010.

У порівняльних випробуваннях сейфів Європейської Сертифікаційної Лабораторії ECB·S деякі моделі сейфів, відмічені сертифікатами відповідності європейським стандартам EN 1143-1, зазнали фіаско. Один з сейфів, що був промаркований як той, що відповідає ІІІ (третьому) класу опору, при випробуванні ECB·S досяг лише І (першого) класу. Ще один сейф, що був заявлений як той, що відповідає V (п’ятому) класу, пройшов сертифікацію максимум на ІІ-й (другий). Порівняльні випробування були проведені відомою випробувальною лабораторією SSF, яка знаходиться у Стокгольмі.

І хоч наявність сертифікату відповідності Європейським Нормам підтверджує безпеку, але якісні розбіжності достатньо серйозні. Перевірені сейфи не задовольняли вимогам стандартів безпеки, на яких вони начебто засновані. Європейська Асоціація Систем Безпеки (ESSA) направила компанії офіційне попередження про сертифікацію організації. Європейські страхові компанії поки теж не відреагували на істотні розбіжності в якості. Багато страховиків як і раніше надають страхове покриття для сейфів з усіма сертифікатами, що відповідають європейським стандартам EN 1143-1.

Декілька років тому деяка фірма, яка перемогла у тендері одного з українських банків на постачання зломостійких сертифікованих сейфів, продала цьому банку декілька сейфів, які, м’яко кажучи, не відповідали нормам, що були вказані в документації. Простіше сказати, сейфи, виготовлені в Україні, були промарковані як європейського виробництва та такими, що пройшли сертифікацію там же, у Європі за нормами та класами, які були потрібні банку. Хоч насправді їм і не відповідали. Запідозривши недобре, банк за власний рахунок у незалежній лабораторії провів сертифікацію декількох моделей, що викликали недовіру, в результаті чого все й прояснилося. Подальше з’ясування стосунків між покупцем та постачальником проходило вже у суді.

Нажаль, такі випадки не поодинокі. І в нашій країні поки що не настільки поширена практика страхових виплат, як у Європі. Та й перевіряти кожен сейф самостійно в сертифікаційних лабораторіях – задоволення не з дешевих і не кожному покупцю доступне. Однак будь-яка компанія – виробник сейфів зобов’язана відповідати за відповідність кожної одиниці своєї продукції вказаному на ній маркуванню. Так само як і будь-яка сертифікаційна лабораторія, а також Центр Стандартизації зобов’язані контролювати не тільки процес випробування сейфів та видачу сертифікатів відповідності, але й подальше виробництво аналогічної продукції на весь термін дії сертифіката.

Будь-яке недостовірне свідоцтво або сертифікат загрожують репутації всіх інших, дійсних сертифікатів відповідності стандартам, змушуючи користувачів сейфів сумніватися в ступеню безпеки. Крім того, існує велика ймовірність, що споживач (чи то комерційна організація, чи то приватна особа), з метою економії власних коштів або низької купівельної спроможності, придбає сейф із низькосортним сертифікатом. Адже витрати на його виготовлення нижчі, відповідно, й по ціні він виграє у порівнянні з таким самим, що фактично відповідає своєму класу. Та чи виграє насправді покупець, придбавши такий сейф? Навряд чи.

Підсумовуючи, треба відзначити, що всім споживачам важливо знати:

По-перше, купувати сейф найкраще у спеціалізованих магазинах та надійних компаній, які зарекомендували себе на цьому ринку. Такі компанії не будуть ризикувати своєю репутацією, виготовляючи низькосортну продукцію або продаваючи товар сумнівного виробництва.

А по-друге, високоякісний товар, а в нашому випадку сейф, не може коштувати дешево, хоча б тому, що виготовляється він з таких самих недешевих високоякісних матеріалів, кваліфікованими спеціалістами, які контролюють відповідність усім необхідним вимогам, на сучасному обладнанні та проходить дійсне випробування, а не «паперову» перевірку. Тому, якщо Ви бачите сейф з одними й тими ж самими характеристиками, але значно дешевший, ніж всюди (без якихось інших об’єктивних причин), варто замислитися «броня це чи липа».

 

У статті використані матеріали сайту http://ecb-s.com

Увага! Повне або часткове копіювання статті можливе тільки з посиланням на дане джерело.

Читайте также: Що означає маркування на сейфах? Де найкраще зберігати цінності? Як правильно підібрати сейф для зброї? Що таке автоматична система депозитних сейфів?

Переглядів: 3009

Автор: Лука Сейфы

Дата: Четвер, 27 Січня 2011

Зверніть увагу на наступні товари:

Сейф вогне- зломостійкий DuoGuard 150
Купити Купити
Сейф вогне- зломостійкий DuoGuard 150

Зломостійкий та вогнетривкий сейф англійської фирми Chubbsafes, сертифікований згідно з європейськими нормами EN 1143-1, EN 1047-1 ECB•S для захисту документів та цінностей від пожежі проотягом 1 години та несанкціонованого доступу. Обладнаний спеціально розробленими антивандальними пластинами зі сталі, вкритої марганцем чи карбідом, вбудованими в ригельну систему, щоб протистояти спробам злому. Ключевий замок класу А згідно з EN 1300.

88974 грн