Питання й відповіді

24.12.2013
Що робити, якщо заблокувався електронний замок в сейфі?

При спробах відкрити сейф з електронним замком за допомогою невірного коду можливе блокування замка на певний період часу. Кількість невірних спроб та час, на який блокується замок, можуть бути різними для різних моделей замка (як правило, це 2-4 спроби) та вказуються в інструкції з експлуатації замка або технічному паспорті. Причому, з кожною наступною після розблокування невірною спробою час може збільшуватися. Це додатковий захист від грабіжників, які намагаються відчинити сейф шляхом підбору коду.

Часто трапляється, що й сам хазяїн сейфу не завжди з першого разу вносить правильний код. Звісно, код  краще не забувати, але якщо все ж таки ви декілька разів внесли його невірно – просто зачекайте вказаний у технічному описі замка час, щоб потім внести вже правильну кодову комбінацію.

Не намагайтеся вводити які-небудь коди, коли замок вже у стані блокування – клавіатура просто на них не реагуватиме. Сам замок при цьому може або видавати звукові сигнали, або візуально (наприклад, блиманням індикатора на панелі) показувати свій стан, або взагалі не видавати ніяких звуків.  Знову ж, поведінка замка в таких ситуаціях залежить від конкретної його моделі.

Помилково також думати, що якщо витягнути елементи живлення замка, які знаходяться зовні, то він розблокується або припинить неприємно «пищати». Електронні замки в сейфах мають енергонезалежну пам'ять, і при витягуванні батарей час блокування просто призупиниться, а при відновленні живлення система продовжить відлік з того моменту, на якому зупинилася. Тому, навіть якщо ви захочете перечекати  час блокування, витягнувши батареї, щоб не чути монотонних звуків, у вас нічого не вийде. Краще вже набратися терпіння та зачекати, нічого не роблячи, доки замок знову повернеться в робочий стан. За цей час можна спробувати згадати забутий код. Якщо ж ви все ж таки впевнені, що кодова комбінація, яку ви вносите, є вірною, а сейф при цьому все одно видає повідомлення про помилку або блокується, тоді звертайтеся в сервісну службу – можливо проблема в самому замку.